ZOBACZ AUTA +48 664 775 745

Wynajem samochodów sportowych – co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Audi RS 7, Lamborghini Huracan Evo, Porsche 911 Carrera 4S – to zaledwie kilka niepowtarzalnych samochodów sportowych, którymi jazda dostarcza wyjątkowych wrażeń. Marzysz o przejażdżce supercarem? Wybierz się do wypożyczalni! Zanim jednak to zrobisz, sprawdź, co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy. Jakie warunki musisz spełnić oraz na co zwrócić uwagę przed wyruszeniem w trasę ekskluzywnym autem sportowym.

Wynajem samochodów luksusowych – na jakich zasadach wypożycza się auta?

Wynajem supersamochodów to popularne rozwiązanie, z którego korzystają zarówno pasjonaci motoryzacji, jak i osoby, które potrzebują nietuzinkowego auta na wyjazd służbowy czy wyjątkową okazję. Powodów wynajmu jest wiele, a za każdym razem trzeba spełnić określone warunki, które różnią się detalami w zależności od tego, czy decydujemy się na wynajem krótkoterminowy, czy wynajem długoterminowy. Sprawdź, jakie wymagania dotyczą wypożyczenia supercarów.

Wiek kierowcy

Wypożyczalnia sportowych aut wymaga, aby osoba ubiegająca się o wynajem pojazdu miała ukończony odpowiedni wiek. Zazwyczaj jest to 21 lat. W wielu przypadkach firma zgadza się na wypożyczenie pojazdu młodszemu kierowcy. W Autokofeinie wypożyczamy samochody kierowcom już od 18 roku życia! Trzeba jednak pamiętać, że wraz z niższym wiekiem, rośnie wysokość kaucji. To zasada, która obowiązuje w większości firm, nie tylko w naszej wypożyczalni.

Dokumenty

Wynajem sportowego samochodu jest niemożliwy bez posiadania prawa jazdy. Jeśli chcesz wypożyczyć supercara musisz mieć ważne prawo jazdy kategorii B. Jego ważność nie może kończyć się w trakcie trwania wynajmu. Co więcej, dla wypożyczalni ważny jest również staż za kierownicą. Zazwyczaj wystarczy mieć przynajmniej rok doświadczenia w prowadzeniu samochodu, by móc wynająć auto luksusowe. W Autokofeinie udostępniamy możliwość wypożyczenia pojazdu przez osoby bez doświadczenia. W takim przypadku należy jednak się liczyć z nieco wyższą kaucją. Oprócz prawa jazdy, należy zabrać ze sobą również dowód osobisty lub paszport – dokument potwierdzający tożsamość.

Kaucja

Wynajem aut sportowych bez kaucji w większości wypożyczalni nie jest możliwy. Kaucja jest zabezpieczeniem finansowym, które chroni zarówno wypożyczającego, jak i firmę przed ewentualnym uszkodzeniem pojazdu czy też spowodowaniem innego rodzaju szkody przez kierowcę. Jeśli wypożyczenie przebiegnie bez żadnych usterek, wtedy kaucja wraca do klienta. Wysokość kaucji jest uzależniona od rodzaju samochodu oraz od wieku wynajmującego. Jak wspomniano wcześniej, im młodsza osoba, tym wyższa kaucja.

Okres wynajmu

Samochód można wypożyczyć w ramach wynajmu krótkoterminowego, który obejmuje zwykle okres od 1 do 30 dni. Jeśli natomiast potrzebujesz auta na dłuższy czas, możesz zdecydować się na wynajem długoterminowy, który trwa kilka miesięcy, rok lub dłużej. Dokładna długość wynajmu zależy od konkretnej wypożyczalni.

Karta płatnicza

Wynajęcie samochodu za gotówkę najczęściej nie jest praktykowanym sposobem przez wypożyczalnie supercarów. Większość z nich respektuje jedynie kartę płatniczą lub przelew. W momencie podpisania umowy, wypożyczalnia blokuje kaucję na karcie. Jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu czy też kierowca dostanie mandat, firma potrąca należne pieniądze z kaucji.

Rezerwacja samochodu – zabookuj auto, zanim ktoś Cię wyprzedzi

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem samochodu luksusowego i wiesz, że będziesz go potrzebował na dany dzień, np. na wesele czy wyjazd służbowy, pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej dokonać rezerwacji. Wypożyczalnie aut sportowych cieszy się dużą popularnością. Pojazdy są rozchwytywane przez miłośników motoryzacji, dlatego rzadko kiedy większość modeli jest dostępna od ręki. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza rezerwacja.

Nowoczesne wypożyczalnie dają klientom możliwość zarezerwowania samochodów na wiele różnych sposobów. Możesz zrobić to poprzez stronę internetową, telefonicznie czy przez portale społecznościowe. Pamiętaj, że jeśli nie potwierdzisz rezerwacji, ta przepadnie i będziesz musiał rozejrzeć się za innym samochodem.

Czy wypożyczonym samochodem sportowym można wyjechać za granicę albo wjechać na tor?

Osoby zainteresowane wynajmem samochodu sportowego nurtuje wiele kwestii. Jedną z nich jest to, czy wypożyczonym autem można wyjechać za granicę. Taka opcja jest dostępna zazwyczaj po wcześniejszym uzgodnieniu. Jeśli masz w planach wycieczkę poza granice kraju, lepiej zgłoś ten fakt wypożyczalni.

„Skoro wypożyczam samochód sportowy, to czy mogę wjechać nim na tor?” To pytanie zadaje sobie wielu miłośników szybkiej jazdy i adrenaliny. To, że auto jest sportowe i dysponuje niesamowitymi osiągami, nie oznacza od razu, że jest przeznaczone do jazdy po torze. Większość wypożyczalni nie zgadza się, aby klienci testowali pojazdy na torach czy też brali udział w jakichkolwiek wyścigach.

Co więcej, wynajmujący samochód sportowy, zastanawiają się również, kto może prowadzić pojazd. Zalecane jest, aby za kierownicą supercara zasiadał wyłącznie wynajmujący. Jeśli wiesz wcześniej lub przewidujesz, że na przejażdżkę będzie chciała wybrać się również Twoja druga połówka lub przyjaciel, poinformuj o tym wypożyczalnię. Osoba ta zostanie ujęta w umowie. Dodatkowy kierowca nie jest objęty żadnymi opłatami.

Sprawdź auto przed podpisaniem umowy

Moment odbioru auta sportowego jest emocjonujący. Wynajmujący już nie może doczekać się, aż zasiądzie za kierownicą cudownego supercara. Warto jednak wstrzymać ekscytację jeszcze na moment i przeprowadzić dokładne oględziny pojazdu. Sprawdź, czy rzeczywisty stan samochodu jest tożsamy z tym, co zostało zapisane w umowie. Jeśli zauważysz jakieś usterki, od razu zgłoś je wynajmującemu, inaczej, po podpisaniu umowy możesz zostać obciążony kosztami ich naprawy. Porównaj także, czy numery rejestracyjne i VIN zgadzają się z zapisanymi w umowie.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu sportowego?

Koszt wynajmu samochodu sportowego jest różny. Wszystko zależy od modelu, na jaki chcesz się zdecydować, liczby dni wynajmu oraz jego rodzaju. Do tego trzeba doliczyć również kaucję, która jeśli wszystko będzie dobrze z samochodem, zostanie później zwrócona. Sprawdź przykładowe stawki! Wynajem Lamborghini Huracan Evo to koszt 6000 zł netto na dobę, BMW M5 Competition to zdecydowanie mniejszy wydatek, ponieważ za dzień trzeba zapłacić tylko 2000 zł netto. Jeśli natomiast marzysz o przejażdżce Porsche 911 Carrera 4 GTS, musisz przygotować się na wydatek rzędu 3000 zł netto za dobę. Jak widać, ceny są mocno zróżnicowane.

Wypożyczenie samochodu sportowego to przygoda, której na pewno nie zapomnisz przez długi czas. Pamiętaj, aby przed wypożyczeniem auta dokładnie zapoznać się z umową, ustalić miejsce i czas odbioru, a także przyjrzeć się stanowi pojazdu i porównać go z zapisami z umowy. Nie zapomnij o wcześniejszej rezerwacji i zabraniu ze sobą potrzebnych dokumentów. Po tym zostaje Ci tylko cieszyć się jazdą!