ZOBACZ AUTA +48 664 775 745

Wybór wypożyczalni samochodów – czym się kierować?

Obecnie samochód można wynająć niemal wszędzie. Coraz więcej wypożyczalni pojawia się zarówno w średnich, jak i dużych miastach. Tak duży wybór sprawia, że osoby zainteresowane wynajmem nie wiedzą, na którą firmę się zdecydować. Która wypożyczalnia samochodów jest najlepsza? Sprawdźmy, na co zwracać uwagę, wynajmując auto.

Wypożyczalnia samochodów – jak sprawdzić, czy jest dobra?

Pierwszym krokiem, który pozwoli Ci łatwiej podjąć decyzję, jest sprawdzenie opinii klientów, jakie ma dana wypożyczalnia samochodów. W dzisiejszych czasach doskonałym i niezwykle wiarygodnym miejscem do ich szukania są social media, takie jak Facebook czy Instagram. Wczytując się w komentarze osób, które miały już okazję skorzystać z usług danej firmy, będziesz mógł stwierdzić, czy jest to miejsce godne zaufania. Jeśli większość opinii jest pochlebna, spokojnie możesz przejść do przeglądania oferty wypożyczalni.

Sprawdź, jak dużą flotę oferuje wypożyczalnia samochodów

Dobra wypożyczalnia samochodów charakteryzuje się szeroką flotą pojazdów. Przede wszystkim skup się na przeglądaniu firm, które oferują rodzaj aut, na których wynajmie Ci zależy. Zarówno wypożyczalnia samochodów luksusowych, jak i zwykłych powinna proponować szeroki przekrój aut, takich jak przestronne SUV-y, limuzyny czy małe auta, idealne dla jednej osoby. Różnorodność jest bardzo ważną kwestią. Widząc bogatą paletę modeli, spojrzysz na bardziej przychylnym okiem na daną wypożyczalnię.

Poza różnorodnością istotna jest także kondycja pojazdów. Jeśli nawet będzie ich sporo w ofercie, na pewno nie zachęci Cię ich nieestetyczny wygląd i wątpliwy stan techniczny. Zwróć więc uwagę, w jakim roku zostały wyprodukowane interesujące Cię egzemplarze. Dobre wypożyczalnie na bieżąco wymieniają swoją flotę, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki jazdy.

Dobór floty i jakość pojazdów

Jakimi cechami odznacza się dobra wypożyczalnia samochodów? Na co uważać przy wynajmie? Jak zostało wcześniej wspomniane, duże znaczenie ma stan techniczny pojazdów. Mają one nie tylko dobrze wyglądać, lecz także przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Jeśli już na zdjęciach oferowanych aut widzisz, że są to starsze modele, które swoje najlepsze lata mają już za sobą, zdecydowanie omijaj taką wypożyczalnię szerokim łukiem. Jeżeli wynajmiesz nie w pełni sprawny pojazd, po zakończeniu wynajmu, firma może obciążyć Cię kosztami jego naprawy, twierdząc, że to właśnie Ty stoisz za powstałymi usterkami.

Zwróć uwagę również na wnętrze pojazdów, a także to, czy wraz z nimi oferowane są dodatkowe opcje. Mile widziana w wypożyczonych samochodach jest nawigacja GPS z aktualnymi mapami. Jeśli takowej na pokładzie brak, warto, aby auto miało na wyposażeniu przynajmniej uchwyt na telefon czy miejsce, w którym można zamontować swoją nawigację.

Liczba oddziałów wypożyczalni

Jeśli zamierzasz przemieszczać się wypożyczonym samochodem pomiędzy miastami, zwróć uwagę na liczbę oddziałów danej firmy w kraju. Możliwość oddania pojazdu w innym mieście, niż go wynajęliśmy, jest bardzo komfortową opcją. Niektóre wypożyczalnie proponują nawet opcję zarówno odbioru, jak i zwrotu auta na terenie całej Polski – w miejscu dogodnym dla klienta.

Wypożyczalnia samochodów, na którą warto się zdecydować, oferuje również możliwość wcześniejszej rezerwacji auta. Często taka opcja wiąże się z atrakcyjnymi cenami wynajmu. Dodatkowo zwróć uwagę na sam kontakt z firmą, jakość obsługi. Jeśli na tym etapie pojawią się pewne trudności czy nieporozumienia, współpraca z taką wypożyczalnią nie zapowiada się najlepiej.

Limit kilometrów

Wielu kierowców uważa limit kilometrów wyznaczany przez wypożyczalnie samochodów za coś niekorzystnego. Warto jednak wiedzieć, że dzięki limitowi, firmy mogą lepiej kontrolować przebieg wynajmowanych aut. Jest to znak, że dana wypożyczalnia chce zapewnić swoim klientom najlepsze pojazdy, w pełni sprawne i nienaznaczone zębem czasu. Wypożyczając auto, warto dokładnie zaznajomić się z obowiązującymi limitami. Za przekroczone kilometry trzeba dodatkowo zapłacić.

Przejrzyste warunki umowy

Wypożyczenie samochodu powinno być przyjemnością. Szczególnie jeśli korzysta się z usług wypożyczalni aut luksusowych i sportowych, nie możemy się doczekać, kiedy zasiądziemy za kierownicą wymarzonego supercara. Pośpiech i podekscytowanie nie są jednak dobrymi doradcami. Przed wyruszeniem w trasę, trzeba dokładnie omówić warunki wynajmu oraz zapoznać się z umową. Jeśli podczas rozmowy z pracownikiem poczujesz, że wyraża się dość pokrętnie i nieklarownie, natomiast wstępnie sporządzona umowa ma mnóstwo stron i niezrozumiałych zapisów, lepiej odpuścić sobie usługi takiej firmy.

Dobra wypożyczalnia samochodów luksusowych, a także tych zwykłych, przygotowuje umowy tak, aby klienci mogli dokładnie zrozumieć jej założenia. Dodatkowo warte zaufania firmy bezpośrednio przekazują wynajmującym wszystkie najważniejsze zagadnienia. To wypożyczalnia powinna poinformować Cię o szczegółach wynajmu. Sytuacja, w której ciężko wydobyć Ci nawet podstawowe wiadomości od wypożyczalni, jest niedopuszczalne.

Ubezpieczenie samochodu

Wypożyczając samochód, zwróć uwagę również na ubezpieczenie, jakie proponuje dana wypożyczalnia. Każdy pojazd ma ubezpieczenie OC, jednak bardzo przydatna jest rozbudowana ochrona. Warto dopytać, czy wypożyczany przez nas pojazd objęty jest także dodatkowym ubezpieczeniem Autocasco, które zabezpiecza nas w przypadku uszkodzeń z naszej winy.