ZOBACZ AUTA +48 664 775 745

Jakie warunki trzeba spełnić wynajmując auto długoterminowo

Wynajem długoterminowy cieszy się dużą popularnością wśród osób, które nie chcą kupować samochodu za gotówkę, ani korzystać z opcji leasingu, jednak pragną poruszać się wysokiej klasy modelami na co dzień. Aby móc skorzystać z takiej możliwości, trzeba spełnić kilka wymagań. Jakie warunki zakłada wynajem długoterminowy dla osób prywatnych? Sprawdźmy!

Czym jest wynajem długoterminowy dla klientów indywidualnych?

Wynajem długoterminowy jest alternatywą dla leasingu, a także kredytu samochodowego. Jest to atrakcyjny sposób finansowania użytkowania pojazdu, który można porównać np. do abonamentu telefonicznego. Osoba decydująca się na taką usługę opłaca ją comiesięcznie, a po zakończeniu umowy, kierowca może podpisać nową lub wybrać inny samochód. Oczywiście użytkownik wynajętego auta może również całkowicie zakończyć umowę i zrezygnować z usług danej wypożyczalni.

Aby skorzystać z wynajmu długoterminowego, nie trzeba mieć zdolności kredytowej. Co więcej, taka forma finansowania nie obciąża zdolności kredytowej czy BIK-u, co jest szczególnie dobrą wiadomością dla osób, starających się np. o kredyt hipoteczny. Kolejną zaletą, jaką ma wynajem długoterminowy, jest fakt, że wysokość comiesięcznych opłat za samochód jest stała. Nie zmienia się w zależności od różnych czynników. Dzięki temu usługobiorca ma pewność, że przez cały okres trwania umowy nie zaskoczą go żadne niespodziewane wydatki.

Wynajem długoterminowy dla osób prywatnych – jakie warunki trzeba spełnić?

Osoby zainteresowane długoterminowym wynajmem wybranego samochodu, powinny sprawdzić, czy spełniają warunki, niezbędne do tego, aby wypożyczalnia przychylnie rozpatrzyła ich wniosek. O jakich jednak wymaganiach mowa? Przyjrzymy się im bliżej.

Odpowiedni wiek

Osoba, która chce ubiegać się o samochód w ramach wynajmu długoterminowego, powinna mieć ukończone 21 lat. W niektórych wypożyczalniach, oferujących m.in. wynajem busów czy vanów, minimalny wiek może być jeszcze wyższy.

Posiadanie odpowiednich dokumentów

Do wynajęcia samochodu potrzebne są również dokumenty, takie jak potwierdzający tożsamość dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy. Dokumenty te powinny być oczywiście ważne. Jeśli, przykładowo, prawo jazdy osoby ubiegającej się o wynajem długoterminowy będzie w czasie podpisywania umowy nieważne, jej finalizacja będzie niemożliwa.

Staż za kierownicą

Niestety, jak pokazują statystyki, za dużą część kolizji i wypadków, które zdarzają się na polskich drogach, odpowiadają młodzi kierowcy. Mowa tutaj szczególnie o osobach, które dopiero odebrały swoje prawo jazdy. Dlatego wypożyczalnie często, w przypadku wynajmu długoterminowego, dodają warunek, jakim jest przynajmniej rok doświadczenia za kierownicą.

Karta płatnicza

W przypadku większości wypożyczalni samochodowych, konieczne jest posiadanie karty płatniczej. Wypożyczalnia zablokuje na niej depozyt za najem. Jest to opłata zwrotna, z której pobierane są pieniądze, np. za mandat. Warto pamiętać, że w czasie korzystania z samochodu wypożyczonego w ramach wynajmu długoterminowego, pojazd należy do wypożyczalni, dlatego to właśnie tam będzie kierowana wszelka korespondencja związana z autem.

Wynajem długoterminowy – opłacalna opcja, na którą warto się zdecydować

Jak widać, liczba warunków, jakie musi spełnić wynajmujący, nie jest zbyt duża. Ograniczenie formalności do minimum sprawia, że z takiej opcji może skorzystać większość kierowców. Jeśli również chcesz zyskać możliwość jazdy luksusowymi, sportowymi samochodami, zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypożyczalni Autokofeina.

Nasza flota składa się wyłącznie z pojazdów wysokiej klasy. Proponujemy samochody, takich jak marek jak: Lamborghini, BMW, Porsche, Audi czy Mercedes. Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty, zarezerwuj wybrany pojazd. Możesz to zrobić poprzez portal rezerwacyjny, telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wynajem długoterminowy w Autokofeinie – wypożyczalnia na jasnych zasadach

W Autokofeinie możesz liczyć na przejrzyste warunki umowy. Podczas uzgadniania szczegółów wynajmu długoterminowego będziesz mógł skonsultować wszystkie swoje wątpliwości z naszymi pracownikami. Dzięki temu każdy podpunkt umowy będzie dla Ciebie w 100% klarowny. W naszej wypożyczalni znajdziesz luksusowe i sportowe pojazdy najwyższej klasy. W przypadku wynajmu długoterminowego możesz mieć pewność bardzo atrakcyjnych cen.

Im dłuższy czas wynajmu, tym ceny za usługę automatycznie maleją. Wszystko zależy jednak od wybranego modelu. Przykładowo cena wynajmu Mercedesa CLA45s AMG za jeden dzień to koszt ok. 320 zł, natomiast w przypadku Porsche 911 Turbo S, wzrasta on do 1600 zł. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi samochodami i skorzystania z usługi wynajmu długoterminowego!