ZOBACZ AUTA +48 664 775 745

Jak wypożyczyć samochód – krok po kroku

Wynajęcie samochodu jest niezwykle wygodną opcją. Można z niej skorzystać, będąc na wakacjach czy wybierając się w podróż służbową. Jest to usługa, która przydaje się w wielu sytuacjach. Dlatego warto dowiedzieć się, jak wypożyczyć samochód krok po kroku.

Krok 1: wybór wypożyczalni

Pierwszym krokiem do wynajęcia samochodu jest oczywiście wybór wypożyczalni. Na rynku działa wiele firm oferujących wynajem różnorodnych pojazdów. Jeśli chcesz poruszać się wymarzonym supercarem, zdecydowanie warto postawić na wypożyczalnię Autokofeina. Wśród aut, które znajdziesz w naszej ofercie, dostępne są modele, takich marek jak: Audi, BMW, Lamborghini, Mercedes czy Porsche.

Podczas wyboru wypożyczalni warto stawiać wyłącznie na firmy cieszące się zaufaniem wśród klientów. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie zostaniesz oszukany, a wpłacona przez Ciebie kaucja nie zostanie odebrana Ci bezpodstawnie.

Krok 2: zapoznaj się z ofertą wypożyczalni

Kiedy wstępnie wybrałeś kilka wypożyczalni, dokładnie zapoznaj się z ich ofertą, aby wytypować tę najlepszą, która idealnie trafia w Twoje potrzeby. Przede wszystkim zwróć uwagę na takie kwestie jak: czas wynajmu, miejsce odbioru i zwrotu samochodu, limit kilometrów, politykę paliwową, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie pojazdu. Dzięki temu będziesz w stanie jasno określić, czy oferta danej firmy jest dla Ciebie, czy jednak musisz szukać innej wypożyczalni.

Krok 3: rezerwacja

Jeśli zależy Ci na konkretnym samochodzie, np. niezwykle zadziornym i bezwzględnie szybkim BMW M4 Competition, którego znajdziesz w naszej ofercie, zrób rejestrację. W przypadku naszej wypożyczalni, wystarczy skorzystać z portalu rezerwacyjnego dostępnego na stronie internetowej. Do dyspozycji masz również, takie opcje jak: rezerwacja telefoniczna, mailowa lub poprzez social media (Instagram lub Facebook).

Krok 4: potwierdzenie rezerwacji

Po wykonaniu rezerwacji skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia chęci wynajmu auta. Podczas rozmowy telefonicznej poprosimy o Twoje dokładne dane i przedstawimy szczegółowo warunki wynajmu. Po zakończonej rozmowie wyślemy Ci maila z podsumowaniem omówionych kwestii wraz ze szkicem umowy. Dzięki temu będziesz mógł uważnie zapoznać się ze szczegółami oferty.

Podczas uzgadniania warunków umowy wypytaj o wszystkie kwestie, które Cię nurtują. Jeśli chcesz wyjechać pojazdem poza granice naszego kraju, zgłoś od razu taką opcję. Co więcej, jeżeli wynajęty samochód będziesz prowadzić na zmianę z inną osobą, również taka informacja powinna być zgłoszona jeszcze na etapie tworzenia warunków umowy. W Autokofeinie staramy się działać na korzyść klientów. Dzięki temu możesz cieszyć się przyjemną jazdą supercarem na przejrzystych i atrakcyjnych zasadach.

Krok 5: odbiór samochodu

Kiedy nadejdzie dzień odbioru pojazdu, podpisywana jest również umowa. Zanim jednak do tego dojdzie, warto dokładnie zapoznać się ze stanem samochodu. W Autokofeinie gwarantujemy pełną sprawność wynajmowanego pojazdu. Przeprowadzenie oględzin jest jednak kluczowe szczególnie dla klienta. Dzięki temu wszelkie uszkodzenia, które znajdowały się już na karoserii lub w kabinie pasażerskiej, nie zostaną później przypisane wynajmującemu. W trakcie oględzin wykonywane są również zdjęcia auta, spisywany jest przebieg pojazdu oraz sprawdzany jest poziom paliwa, grubość opon i wiele innych kwestii.

Podczas odbioru samochodu należy również opłacić wynajem, w tym kaucję. Nie musisz się jednak przejmować. Kaucja wróci do Ciebie, jeśli w trakcie wynajmu nie złamiesz warunków wypożyczenia oraz nie uszkodzisz pojazdu.

W Autokofeinie wiemy, jak wypożyczać samochód wygodnie. Z racji tego, nasi klienci mogą zdecydować się na odbiór pojazdu w niemal każdej części naszego kraju. Jeśli chodzi o koszt dostarczenia auta pod wskazany adres, zależy on od czasu trwania wynajmu oraz dokładnej lokalizacji, o którą poprosił wynajmujący.

Krok 6: użytkowanie samochodu

Używanie wynajmowanego pojazdu nie różni się od prowadzenia własnego auta. Należy jednak pamiętać o tym, aby dbać o samochód, zarówno o jego wnętrze, jak i karoserię. Jeśli podczas zdania pojazdu pracownicy wykryją uszkodzenia, ich naprawa będzie opłacona z kaucji. Jeśli będzie ona niewystarczająca, wypożyczalnia może nałożyć na Ciebie dodatkową opłatę.

Użytkując samochód, należy zwrócić uwagę na warunki wynajmu. Jeśli wypożyczyłeś pojazd z limitem kilometrów, musisz liczyć się z faktem, że wypożyczalnia naliczy opłatę za każdy dodatkowy kilometr, który przejechałeś. Pamiętaj o tym, że w Autokofeinie możesz liczyć na naszą pomocą. Jeśli w trakcie jazdy nasunęły Ci się jakieś wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej o obsłudze pojazdu, skontaktuj się z nami. Szybko odpowiemy na Twoje pytania, dzięki czemu będziesz mógł swobodnie i komfortowo jeździć wypożyczonym supercarem.

Krok 7: zwrot samochodu

Wiesz już, jak wypożyczyć samochód w Polsce i jak go użytkować, aby nie narazić się na dodatkowe koszty. Po przebyciu wielu kilometrów supercarem, nadchodzi jednak czas jego zwrotu. Pamiętaj, aby dopilnować terminu oddania samochodu – odstaw go w umówione miejsce.

Kiedy dostarczysz samochód, pracownik wypożyczalni spisze protokół oddania. W tym czasie zweryfikuje on, czy pojazd został uszkodzony, czy też jego stan jest taki sam, jak w chwili wypożyczenia. Jeśli wszystko okaże się być w porządku, opłacona kaucja trafi z powrotem w Twoje ręce.