ZOBACZ AUTA +48 664 775 745

Jak udekorować auto do ślubu?

Ślub to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu. Aby podkreślić jego wyjątkowość, warto zadbać o oprawę całej uroczystości. Mowa tutaj nie tylko o dekoracji kościoła czy sali weselnej, lecz także autach. Jak przystroić samochód gości weselnych, a przede wszystkim pojazd pary młodej, aby wyglądał zjawiskowo? Sprawdź nasze propozycje!

Jak udekorować samochód na ślub? Podstawowe kwestie

Jeśli chcesz, aby samochód pary młodej zwracał na siebie uwagę i podkreślał ważność całego wydarzenia, musisz zadbać o jego estetyczną dekorację. Najlepiej, aby ozdoby pasowały do motywu przewodniego wesela – koloru i stylu. Organizujesz ślub w stylu boho? Dodatki glamour w szykownym i bardzo eleganckim wydaniu mogą nie być dobrym wyborem. Zdecydowanie lepiej będą prezentować się subtelne i naturalne dekoracje.

Pamiętaj, aby wybrane ozdoby nie były zbyt wymyślne i ogromne. Na pewno nie mogą zasłaniać pola widzenia kierowcy, ani utrudniać jazdy innym uczestnikom ruchu drogowego. Zapomnij również o kiczowatych dodatkach, jeśli nie chcesz po latach nieprzyjemnie wspominać dekoracji swojego auta. Sztandarowym przykładem kiczowatych ozdób są lalki ubrane w suknię ślubną i garnitur, ustawione na masce samochodu.

Dekoracje są ważne, ale najistotniejszy jest odpowiedni wybór auta

Zanim rozpoczniesz poszukiwania dekoracji, najpierw skup się na wyborze odpowiedniego samochodu. Model powinien pasować do konwencji wesela. Do przyjęcia w stylu glamour znakomicie dopasuje się np. elegancki Bentley Continental GT. Miłośnicy nieoczywistych rozwiązań, organizujący wesele w polowych warunkach, mogą postawić na Mercedesa G63 AMG, natomiast imprezę w stylistyce nowoczesnej świetnie dopełni BMW M4 Competition. Jeśli planujesz sielskie wesele w stylu boho, pamiętaj, że żadne ozdoby nie sprawią, że ultranowoczesne i drapieżne Lamborghini Huracan EVO Spyder, nagle stanie się idealnym elementem rustykalnej scenerii.

Jak ozdobić auto do ślubu?

Od wielu lat w trendach ślubnych są tablice rejestracyjne z napisem „Para Młoda” czy „Nowożeńcy”. Jeśli pomyślisz o dekoracji auta odpowiednio wcześniej, zdążysz zamówić personalizowane tablice z datą ślubu czy imionami pary młodej. Taka dekoracja jest bardzo subtelna i znakomicie dopełnia pozostałe ozdoby. Świetnym wyborem są również humorystyczne tablice, z tekstem „Game over”, „Ryzykanci” czy „Koniec wolności”.

Kwiaty – ponadczasowa dekoracja auta ślubnego

Kwiaty to ponadczasowe, a zarazem najpiękniejsze rozwiązanie. Starannie przygotowane kompozycje, w kolorach odpowiadających stylowi wesela, rewelacyjnie prezentują się na samochodach. Jeśli organizujesz ślub w nowoczesnym wydaniu, postaw raczej na minimalistyczne dekoracje kwiatowe. Natomiast w przypadku imprez w stylu boho czy vintage, możesz pozwolić sobie na pokaźne kombinacje. Pamiętaj, aby do ozdoby auta wybierać takie same kwiaty, jakie znajdą się w kościele i na sali weselnej. Ponadto nie zapomnij o solidnym przymocowaniu kompozycji do pojazdu, aby nie zerwały się w czasie jazdy.

Wstążki i tasiemki na samochód ślubny

Jeśli chcesz postawić na delikatne, zwiewne i romantyczne dekoracje, bardzo dobrze w takim wydaniu sprawdzą się wszelkiego rodzaju wstążki i tasiemki. Możesz dołączyć je do kompozycji kwiatowych lub zamocować, np. na lusterkach czy na tylnym zderzaku, aby swobodnie falowały na wietrze. Auto ozdobione wstążkami wygląda bardzo finezyjnie, lekko i subtelnie.

Jeszcze do niedawna, wiele osób decydowało się na połączenie wstążek i puszek po konserwach. Przejazd z takimi ozdobami, gwarantował, że auto pary młodej było zauważone przez wszystkich przechodniów i mieszkańców danej miejscowości. To raczej opcja dla osób, które chcą, nieskromnie, zakomunikować całemu światu, że rozpoczęły nową drogę życia.

Proporczyki i balony do dekoracji samochodu ślubnego

Balony to również bardzo często wybierany sposób na dekorację samochodu ślubnego. Warto wybierać akcesoria w kolorze i kształcie pasującym do stylu wesela. Najlepiej zdecydować się na balony wypełnione helem, które będą ładnie się unosić. Zamocuj je tak, aby podczas jazdy nie przeszkadzały w prowadzeniu pojazdu. Wystarczy kilka sztuk, by auto nabrało subtelnego klimatu. Ciekawym rozwiązaniem są także balony w kształcie napisu „Love”, serca czy obrączek, które można przypiąć na bagażniku auta i uzupełnić zwiewnymi wstążeczkami.

Rozwiązaniem estetycznym, minimalistycznym, a zarazem vintage są proporczyki. Chorągiewki z literami, tworzącymi napis, np. „Młoda Para” czy „Nowożeńcy” pięknie wygląda na samochodzie. Taką dekorację wystarczy dopełnić małymi kompozycjami kwiatowymi lub wstążkami i gotowe!

Naklejki na samochód ślubny

Naklejka z napisem „Just married”, „Młoda Para” czy „Nowożeńcy” to opcja dla osób, które chcą dopełnić przygotowaną stylizację samochodu ślubnego lub wręcz przeciwnie – marzą o bardzo delikatnej i minimalistycznej ozdobie. Takie naklejki można personalizować – zamówić z wybraną datą ślubu czy imionami państwa młodych. Co więcej, można przykleić je nie tylko na szybkie, ale również boku samochodu, tylnej klapie bagażnika czy przedniej masce.

Jeśli wypożyczamy samochód, pamiętajmy o kontakcie z pracownikami odpowiedzialnymi za wydawanie pojazdów w celu potwierdzenia możliwości zastosowania naklejek. Niektóre wypożyczalnie mogą na to nie pozwalać, np. ze względu ma pokrycie karoserii folią zabezpieczającą, którą takie naklejki mogą uszkodzić.